Zühal Yücel’in Mektubu

(Okunma Süresi: 2 dakika)

Rahman ve Rahim olan Allah’ın (c.c) adı ile…

Hamd Alemlerin Rabbi olan Allah’a (c.c) mahsustur. Salat ve selam Hz. Muhammed (s.a.v.) Efendimize, O’nun güzel ashabına (r.anhüm), Saadat–ı Kiram Efendilerimize (k.s.), salihlere ve müminlerin üzerine olsun.

İki gözümün nuru, canım Efendim (k.s.).Bizler nefsimize ve şeytana uymuş bir vaziyette, günah denizinin karanlıklarında yüzer iken, Rabbimiz bizlere merhamet eyledi ve karşımıza sizleri çıkardı. Sizler ki temiz neslin övüncü, dinin güneşi, imanın tohumu, ruhun sükun ve huzurusunuz.

Tevrat’ın beşinci sifrinde buyrulmuştur ki, ‘Ey Musa, Rabbini bütün kalbinle sev!’ Bütün bir kalp ile sevmek ne anlam taşıyordu ki? Çokça dillerde dolaşan sevgi ne demek idi? Okumuştuk kitaplarda , Allah (c.c) dünyayı Habibi (sav ) hürmetine yaratmıştı. Allah Rasulü (sav), Rabbini sevmişti. Sahabe Efendilerimiz, Allah ve Rasulünü (sav) sevmişti. Hz. Ebu Bekir (r.a.) sadıklardan olmuştu. Hz. Osman (r.a.) edep timsali kesilmişti. Hz. Ömer (r.a.) karıncayı dahi incitemez olmuştu. Peki bütün bunlar nasıl olmuştu? Sevginin bu derin anlamı yüreklerde nasıl tezahür etmişti? Sevgi bu manasıyla sadırlara nasıl indirilmişti? Bunu bizler bilemedik, beceremedik Sultanım. Ta ki bir el, elimize dokundu… ”Ya Rabbi! Ben pişmanım, bütün yapmış olduğum günahlarımdan…” Aman Allah’ım (cc) bu nasıl bir vesile idi ? Gönüllere muhabbet tohumunu atmak, kalpleri dünyadan çözüp ahirete bağlamak,  bizlere bahşedilen büyük bir lütuf. Vallahi Sultanım biz bunu tek başımıza yapamayız. Bu sizin işiniz .Yollarımız nasıl sizin yolunuza çıktı, tek bir dize yeter, ‘Meğer Sen’den ola ihsan.’ Size gelip de; bulamamak, sizi, duyup da anlayamamak sizi, görüp de elinizi tutamamak…

İşte “Rabbini bütün kalbinle sev” emri; anlamını sizinle buldu Efendim. Bir tevbe ile iç alemimiz ve dış alemimiz bambaşka bir hal almaya başladı. Sevgi tohumu yüreklerde filizlendi elhamdülillah.

Bizlere “Hayırla gelin” dediniz, yola revan olduk, geldik Efendim. Bir köy ki bize çok uzak; nasıldır, nicedir, neden gidilir, orada ne yapılır? Zihnimizde pek çok soru. Biraz da merakımızdan yollara düştük, geldik  Sultanım. Orası , kapıları ardına dek bizlere açılmış bir köy değil sadece, bizler orada ardına dek açılmış gönüller bulduk.

Sen ki Sultanım; bizlere sabrı, cömertliği, keremi bol Sultanım…Seni bulduk orada. Sen gerçekten bu dünyadan mı idin? Bu dünyada mı idin? Cennetim, gül kokulum, iki gözümün nuru buna inanmak ne mümkün? Rabbimin büyük bir ihsanısın sen bizlere. Her ne zaman ki bunaldık dünya meşakkatlerinden, köyüne, dizinin dibine geldik, sana geldik ay yüzlüm.

Ve seni özledik, ve seni bekledik köyünde, bir kuytu köşede. Sana yaklaşmak mümkün mü ki Efendim, nurun karşısında? Sabırla bekledik, hep bekledik. Seni sonsuza kadar bekleriz can kuşum, yeter ki sen gel. Nazarınla yak beklemeyi irade edenleri. Ve sadece biz değiliz ki bekleyen? Kuşlar, gökyüzünde güneş, bulut, hep seni bekliyor; dağ, taş bekliyor ,toprak bekliyor seni sessizce ,Gül yüzlüm…Alem sana muhtaç.

Bir kez olsun seni görmek için saatler nedir ki? Bir ömür beklenirsin Cananım. İşte o an.. İstedik ki zaman dursun, alem dursun, kalp dursun. O an, dünya bu dünya değil; ben, bu ben değilim… O an; alemi yutmuştu, zamanı yutmuştu. Sadece sen ve ben kalmıştık Sultanım. Ömrümce beklenmeye değer Efendim.

Nazlı Gülüm, bir kez elini tutanı bırakmazsın, buna iman etmişiz. Yolunuza düştük, dergahınıza geldik, aciziz. Şairin buyurduğu gibi ”Bir kırıntı yeter kereminizden.”

Muradımızdır her daim gönüllerinizde olmak, dualarınızda olmak, dünya ahiret dizlerinizin dibinde olmak. Himmetinize muhtacız.

Ellerinizden hürmetle öperiz.

Rabbime (c.c) emanet olunuz.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir