Sıradaki içerik:

Gece Vardiyası – 3

e
sv

Sevgili Dost…

avatar

Dilhâne

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

(Okunma Süresi: 1 dakika)

Bu mektubu Dilhâne çizeri Şüheda Beyazçiçek Dilhâne yazarlarından olan Gülden Bayraktar’a yazmıştır…

Sevgili dost,

Nasılsınız yüreğiniz nasıl, inşallah sağlık sıhhat afiyet ile Cenab-ı Hakk’ın, Hayy ismi şerifinden çoğalırsınız. nasiplenirsiniz .

Pek muhterem dostum ,

Bilindiği üzere bu zamanda, Nassın her nev’isine veya insan oğlunun şakilesine pek güven kalmamakla beraber, şühudi alemde her varlık kendi özünde ve hakkın hakikat sebilinden firaklı olduğundan nefesleri ve kokuları tasvip edilmeyecek noktadadır.

Kaldı ki sizin gibi özleri bozulmamış, batıni alemleri nefesi rahmandan gıdalanan bahtiyar bir kimseyle muhabbetnamemle muhabbetleşmek pekala kavi eder beni.

Buna yanı sıra kişi dostunun dini üzeredir. Hadisinin söylemiyle dost bu denli kıymetli bir cevherdir ki değinilmiş.Dolayısıyla dost kelimesi Peygamber efendimiz (s.a.v) len taçlandırılmış.

Bende de dost mirkatı var, ve bu mirkatıma sizi dahil ediyorum Allah’ın izniyle.

Mevlam ilerde de görüşebilmeyi ve güzel anılar geçirebilmeyi her iki alemde de dost kalabilmeyi İhsan eylesin.

Sevgili dost,

Bugün yazmak değil, konuşmak istiyordum seninle lakin yine yazdım.

Sevgili dost,

O halde sen konuş.

Selam ve dua ile,

En güzele emanetsin…

Bir insana erişmenin ve ruhuna dokunmanın en güzel yollarından biridir edebiyat. Kelimelerin birbiriyle olan aşkını anlatır ve bu anlatım sırasında insana dair olgularıyla bizlere dokunur. Dilhâne işte böylesine aziz bir uğraşın günümüzdeki temsilcisi olarak tüm topluma ulaşmayı amaçlayan bir edebiyat şiir ve fikir dergisidir.

Edebiyat sahip olduğu varlığın içerisinde bir fikre sahiptir. Bu fikirle kavurur cümleleri ve ortaya bir dünya mirası ortaya çıkarır. Varlık gösteren dışa vurum bazen bir düz yazı olur bazense bir şiir. Eğer fikir kendisi bir şiirde bulursa her kelimesinde adeta bir rengin onlarca tonuyla karşılaşır insan. Bu anlam zenginliği ise edebiyatı yeşertir, insanın özüne dokunmasını sağlar. Edebiyat, şiir ve fikirlerin insana sağladığı huzuru ve yüceliği fark eden birçok söz ve kalem ustası; ömürlerini bu alanda sarfetmişlerdir. Aynı manevi değeri arayan nice insanın varlığını hoşgörü ve güzellikle karşılayan Dilhâne dergisi bu arayışın karşılığı olarak yeni yazarlar için de bir platform görevi görmektedir.

Öyle ki söz edilen amacın sonucu olarak Dilhâne Dergisi, okuyucularından ve yazı yazarak bir uğraşı ortaya koymak isteyen herkesten yazılarını beklemektedir. Bu yazıları bünyesine katarak diğer insanlara ulaştırarak hem yazarın gelişimini desteklemektedir hem de yazara duygu ve düşüncelerini başka insanlara aktarma olanağı tanımaktadır. Eğer sizlerde yazılarınızı paylaşmak isterseniz ilgili bilgileri dilhane.net adresinde bulabilirsiniz.

Bir fikrin hamurunu edebiyat ve şiir ile yoğururken, toplumdan yazılar alarak bu uğraşa değer katmanın bir başka boyutu daha bulunmaktadır. Hiçbir bir karşılık beklemeksizin edebiyat şiir ve fikre duyulan saygıdan dolayı tüm bu uğraşları yine toplumla paylaşmak. Bu sebeple Dilhâne dergisi insanlara ulaşabilmek için aylık yayınlarını, yapılan söyleşileri, yazıları ve daha birçok yazılı ve görsel ürünü dilhane.net adresinde hiçbir maddi karşılık olmaksızın insanlarla paylaşmaktadır.

Bir yandan değişen dünyaya ayak uyduran bir yandan da sahip olduğu öze günden güne değer katmayı hedefleyen Edebiyat şiir ve fikir dergisi olarak farklı konularda ve çeşitli türdeki ele alımlarıyla edebiyat dünyasında emin adımlarla ilerlemeyi sürdüren Dilhâne dergisi, siz edebiyat aşıklarını da pür heyecanla beklemektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.