Sıradaki içerik:

Gece Vardiyası – 4

e
sv

Selâmun Aleykum Şiir Sözlü Dostum..

avatar

Dilhâne

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

(Okunma Süresi: 1 dakika)

Bu mektubu Dilhâne yazarlarından Mürşide Bağatur yine Dilhâne şairlerinden olan Fatma Betül Altay’a yazmıştır…

Selâmûn Âleykûm Şiir Sözlü Dostum!

Erzurum buram buram sevdadır dost. Bağrından kopup geldiğin toprağın özünden çıkmış şiirlerin.Seninle aynı bağın gülü olmak güzel dostum. Kim bilebilirdi ki günün birinde seninle aynı dergiye yazacağımızı? Önce aynı bağda gül olup bitiverdik, şimdi şiirdaş oluverdik. Dostum! Dünya ne küçük değil mi? Ucu bucağı aynı noktada birleşiyor ve kader aynı amaç için doğan her insanı aynı yere itiyor. Elhâmdülillah ki seninle hayır için bir oldu gönüllerimiz. Sözler Hakk için yazılsın kardeşim. Bir o kadar Hakk’ın sözü koksun özlerimiz.Seni özlüyorum. Bir o kadar da köyümüzü. Seninle görüşmek, seni görmek, gözlerinde o hekim olma umudunu görmek ve bununla gurur duymak… Bunlar da mutlu olmak için bir sebep.

Gel ey dost!

Çok görme dostuna iki kelâmı

Bak hele gidenlere .

Değer mi çekmeye dünyanın gâmını.

Seninle sözlerimiz aynı yere çıkıyor kardeşim. Aynı köke varıyor bu güllerin bağı. Kaleminin kuvveti daim ola.

Sözlerinin Hak ve Hakk’ın sözü olması duası ile. Dört gözle bu dîlhûn Dilhâne kervanına katacağın şiirleri bekler. Muhabbetimiz Bâki ola.

Selâm ve dua ile cân şiirdaşım.

En güzele emanet olasın.

Mektupların ardı kesilmeye…🌹

 

Bir insana erişmenin ve ruhuna dokunmanın en güzel yollarından biridir edebiyat. Kelimelerin birbiriyle olan aşkını anlatır ve bu anlatım sırasında insana dair olgularıyla bizlere dokunur. Dilhâne işte böylesine aziz bir uğraşın günümüzdeki temsilcisi olarak tüm topluma ulaşmayı amaçlayan bir edebiyat şiir ve fikir dergisidir.

Edebiyat sahip olduğu varlığın içerisinde bir fikre sahiptir. Bu fikirle kavurur cümleleri ve ortaya bir dünya mirası ortaya çıkarır. Varlık gösteren dışa vurum bazen bir düz yazı olur bazense bir şiir. Eğer fikir kendisi bir şiirde bulursa her kelimesinde adeta bir rengin onlarca tonuyla karşılaşır insan. Bu anlam zenginliği ise edebiyatı yeşertir, insanın özüne dokunmasını sağlar. Edebiyat, şiir ve fikirlerin insana sağladığı huzuru ve yüceliği fark eden birçok söz ve kalem ustası; ömürlerini bu alanda sarfetmişlerdir. Aynı manevi değeri arayan nice insanın varlığını hoşgörü ve güzellikle karşılayan Dilhâne dergisi bu arayışın karşılığı olarak yeni yazarlar için de bir platform görevi görmektedir.

Öyle ki söz edilen amacın sonucu olarak Dilhâne Dergisi, okuyucularından ve yazı yazarak bir uğraşı ortaya koymak isteyen herkesten yazılarını beklemektedir. Bu yazıları bünyesine katarak diğer insanlara ulaştırarak hem yazarın gelişimini desteklemektedir hem de yazara duygu ve düşüncelerini başka insanlara aktarma olanağı tanımaktadır. Eğer sizlerde yazılarınızı paylaşmak isterseniz ilgili bilgileri dilhane.net adresinde bulabilirsiniz.

Bir fikrin hamurunu edebiyat ve şiir ile yoğururken, toplumdan yazılar alarak bu uğraşa değer katmanın bir başka boyutu daha bulunmaktadır. Hiçbir bir karşılık beklemeksizin edebiyat şiir ve fikre duyulan saygıdan dolayı tüm bu uğraşları yine toplumla paylaşmak. Bu sebeple Dilhâne dergisi insanlara ulaşabilmek için aylık yayınlarını, yapılan söyleşileri, yazıları ve daha birçok yazılı ve görsel ürünü dilhane.net adresinde hiçbir maddi karşılık olmaksızın insanlarla paylaşmaktadır.

Bir yandan değişen dünyaya ayak uyduran bir yandan da sahip olduğu öze günden güne değer katmayı hedefleyen Edebiyat şiir ve fikir dergisi olarak farklı konularda ve çeşitli türdeki ele alımlarıyla edebiyat dünyasında emin adımlarla ilerlemeyi sürdüren Dilhâne dergisi, siz edebiyat aşıklarını da pür heyecanla beklemektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.