Onlara Benzeme! Sen Müslüman, Türk ve Osmanlı Torunusun

(Okunma Süresi: 2 dakika)

İlk önce kim olduğumuzu sorgulamakla başlayalım yazıya. Biz kimiz? Hani şu korkusundan Çin Seddi yapılan Türkler. Biz kimiz? 600 yıl dünyaya hüküm süren Osmanlı torunlarıyız. Biz, Allah Teâla’nın habibi Resul-i Ekrem (s.a.v)’in ümmetiyiz.

Müslüman, Türk, Osmanlı Torunu bir profil getirin gözünüzün önüne. Yapması gerekenler belli, kaçması gerekenler belli. Allah Teâla’nın emrettiklerini yapmak, kaçın dediklerinden ise uzak durmak asli görevidir. Belki “emrolunduğu üzere dosdoğru” olamayabilir. Çünkü günahkar ve acizdir insanoğlu. Ama bu gayret etmesini engellememeli. Peki bir Müslümanın yılbaşı, noel kutlamalarıyla ne işi olabilir? Kendini bayramı değil, kendi kültürü değil. Kendi inancı hiç değil! Bizim iki bayramımız var onlarda Ramazan ve Kurban Bayramı.

“Sizin de eğleneceğiniz iki gününüz var. Allah, Cahiliye devrindeki o günlerin yerine size daha hayırlısını verdi. Onlar Ramazan ve Kurban Bayramı günleridir.” (Nesâi, İydeyn: 1)

Zihnimize empoze edilen sözde özgürlük kavramı bizi hiçte iyi yerlere getirmedi. 1932 yılının 31 Temmuz günü ilk Türkiye güzelini seçtiğimizde özgür olduğumu sanmıştık. Batı, bizden bir güzel seçerse bir sonraki sene yine katılacak ve günlük yaşamda o sözde Türkiye güzelinin giyim modası Türkiye kadınlarının modası halini alacaktı. Tuvalet kültürünü bizden alan batı, bizi medeni ve özgür yapıyordu. (!)

İstiklal mahkemeleri kuruldu bu ülkede. Mehdi Mehmetler çıktı piyasaya. Esrar kullanıp kafalar güzel halde cami çıkışlarına gidip “Ben Mehdiyim!” diye bağırdılar. Bir kaç askeri vurup, öldürdüler. Sonrada hocaları idam etmeliyiz şeriat bizim için tehlike sloganları atıldı. Oysa ki ne Mehmet Mehdiydi, ne de Şeriat tehlikeliydi! Plan hocaların sayısını olabildiğince aza indirip, sözde medeniyeti yaymaktı. Para vaat ettiler insanlara, milli dediler, piyango adı altında. Daha sonra kutlamalar düzenlenmeye başlandı ülkenin her yerinde. Eğlence ve para nefsin ilgisini çekecek büyük silahlar..

Müslüman kardeşim şimdi şu ayeti oku, otur ve düşün.

Andolsun ki sizi biraz korku ve açlık; mallardan, canlardan ve ürünlerden biraz azaltma (fakirlik) ile deneriz. (Ey Peygamber! ) Sabredenleri müjdele! (Bakara, 155.)

Fakirlikten kurtulmak için milli piyango alma, çalış, gayret et ve sabret!

Yılbaşı kutlamayınca, dışlanırsın diye korkma!

Sen Müslüman, Türk ve Osmanlı torunusun. Ortadoğuda kardeşlerin kan ağlarken, senin uzatacağın yardım elini beklediğini unutma. Banane deme! Sen onlardan mesulsün.. Hiç değilse bir insanlık görevi olarak algıla ve vicdanını harekete geçir. Şuurlu bir Müslüman, kafasında binbir şeytanlık dönen bin batılıdan daha akıllıdır unutma!

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir