Sıradaki içerik:

Bahardı Sevdanın Adı

e
sv

Dilhâne Dergisi 33 Şair ve Yazardan ‘Bahar Kalkanı Harekatı’na Destek Bildirisi

avatar

Dilhâne

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

(Okunma Süresi: 1 dakika)

Dilhâne Dergisi olarak 33 şair ve yazarımızla mazluma şefkat olup zalimin tam karşısında duran ve Mustafa Kutlu’nun söylediği gibi “vatanı verilmiş söz olarak gören ve sözün namus olduğunu bilen” Mehmetçiğimizin yanındayız…

İmam-ı Rabbani Hz. buyuruyor ki: “İki ordu vardır: Biri gazâ ordusu, diğeri de duâ ordusu ve bu savaşlar, bu iki ordunun ittifakı ile kazanılır.” Dualarımız Mehmetçiğimiz ile… Allah Teâla Suriye de cenk eden Mehmetçiğimizin yardımcısı olsun, güç ve kuvvet versin.

İşte bildiride imzası bulunan, 33 şair ve yazardan oluşan tam liste:

Ahmet Hamdi Köksal, Ahmet Maraşlı, Alim Akca, Arzu Gülsoy, Asiye Eroğlu, Bestami Yazgan, Büşra Cansız, Canan Karahan Köksal, Cihad Güner, Cihat Barış, Durmuş Ali Ertaş, Dursun Ali Tökel, Emrah Karaca, Fatma Betül Altay, Fatma Sarı, Fatıma Betül Topuz, Ferhat Ersin, Firdevs Ağaoğlu, Gamze Demirelli, Gülden Bayraktar, Gülnihal Yeşiltepe, Hicran Kar, Korhan Kandemir, Mehmet Memdoğlu, Mürşide Bağatur, Naif Karabatak, Osman Deniz, Recep Şen, Selman Devecioğlu, Serdar Üstündağ, Şüheda Beyazçiçek, Tahir Ceyhun Yıldız, Yusuf Duru

Bir insana erişmenin ve ruhuna dokunmanın en güzel yollarından biridir edebiyat. Kelimelerin birbiriyle olan aşkını anlatır ve bu anlatım sırasında insana dair olgularıyla bizlere dokunur. Dilhâne işte böylesine aziz bir uğraşın günümüzdeki temsilcisi olarak tüm topluma ulaşmayı amaçlayan bir edebiyat şiir ve fikir dergisidir.

Edebiyat sahip olduğu varlığın içerisinde bir fikre sahiptir. Bu fikirle kavurur cümleleri ve ortaya bir dünya mirası ortaya çıkarır. Varlık gösteren dışa vurum bazen bir düz yazı olur bazense bir şiir. Eğer fikir kendisi bir şiirde bulursa her kelimesinde adeta bir rengin onlarca tonuyla karşılaşır insan. Bu anlam zenginliği ise edebiyatı yeşertir, insanın özüne dokunmasını sağlar. Edebiyat, şiir ve fikirlerin insana sağladığı huzuru ve yüceliği fark eden birçok söz ve kalem ustası; ömürlerini bu alanda sarfetmişlerdir. Aynı manevi değeri arayan nice insanın varlığını hoşgörü ve güzellikle karşılayan Dilhâne dergisi bu arayışın karşılığı olarak yeni yazarlar için de bir platform görevi görmektedir.

Öyle ki söz edilen amacın sonucu olarak Dilhâne Dergisi, okuyucularından ve yazı yazarak bir uğraşı ortaya koymak isteyen herkesten yazılarını beklemektedir. Bu yazıları bünyesine katarak diğer insanlara ulaştırarak hem yazarın gelişimini desteklemektedir hem de yazara duygu ve düşüncelerini başka insanlara aktarma olanağı tanımaktadır. Eğer sizlerde yazılarınızı paylaşmak isterseniz ilgili bilgileri dilhane.net adresinde bulabilirsiniz.

Bir fikrin hamurunu edebiyat ve şiir ile yoğururken, toplumdan yazılar alarak bu uğraşa değer katmanın bir başka boyutu daha bulunmaktadır. Hiçbir bir karşılık beklemeksizin edebiyat şiir ve fikre duyulan saygıdan dolayı tüm bu uğraşları yine toplumla paylaşmak. Bu sebeple Dilhâne dergisi insanlara ulaşabilmek için aylık yayınlarını, yapılan söyleşileri, yazıları ve daha birçok yazılı ve görsel ürünü dilhane.net adresinde hiçbir maddi karşılık olmaksızın insanlarla paylaşmaktadır.

Bir yandan değişen dünyaya ayak uyduran bir yandan da sahip olduğu öze günden güne değer katmayı hedefleyen Edebiyat şiir ve fikir dergisi olarak farklı konularda ve çeşitli türdeki ele alımlarıyla edebiyat dünyasında emin adımlarla ilerlemeyi sürdüren Dilhâne dergisi, siz edebiyat aşıklarını da pür heyecanla beklemektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.