Cam Aynası Can Aynası

(Okunma Süresi: 1 dakika)

Aynanın karşısında kendinize bakarsınız. Nasılsanız öyle görünürsünüz. Güzelse güzel çirkinse çirkin. Uzunsa uzun. Neyseniz onu görürsünüz ne eksik ne fazla. Cam aynası, bunları gösterir size.

Kendinize çeki düzen verirsiniz aynayla. Dağınık saçınızı düzeltirsiniz mesela. Üzerinizdeki kıyafeti düzeltirsiniz. Üstünüzde taşıdıklarınız uyumlu mu? Bunları görür ve düzeltirsiniz.

Bir de can aynası var tabi. Camdan önemli bir can aynası. Can aynasında gönül görünür. Güzelse güzel çirkinse çirkin. İçinde, herkesin kendini gördüğü gönül dünyasının yansıması. Neyseniz onu görürsünüz ne eksik ne fazla. Can aynası, bunları gösterir size.

Kendinize çeki düzen verirsiniz aynayla. Dağınık davranışlarınızı düzeltirsiniz mesela. Ahlakınızı düzeltirsiniz. Gönlünüze neleri koymuş neleri taşıyorsunuz? Bunları görür ve düzeltirsiniz.

Cam aynasından çok can aynasına bakmak, görüntüden çok gönlü düzeltmek gerek. Bilinmeli ki can aynasında güzel olan cam aynasında da güzeldir. Hem can aynasında güzel olan cam aynasını neylesin?

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir