Sıradaki içerik:

Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Kurucusu: Mehmet Emin Resulzâde

e
sv

Cam Aynası Can Aynası

avatar

Yaser Yeşilyurt

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

(Okunma Süresi: 1 dakika)

Aynanın karşısında kendinize bakarsınız. Nasılsanız öyle görünürsünüz. Güzelse güzel çirkinse çirkin. Uzunsa uzun. Neyseniz onu görürsünüz ne eksik ne fazla. Cam aynası, bunları gösterir size.

Kendinize çeki düzen verirsiniz aynayla. Dağınık saçınızı düzeltirsiniz mesela. Üzerinizdeki kıyafeti düzeltirsiniz. Üstünüzde taşıdıklarınız uyumlu mu? Bunları görür ve düzeltirsiniz.

Bir de can aynası var tabi. Camdan önemli bir can aynası. Can aynasında gönül görünür. Güzelse güzel çirkinse çirkin. İçinde, herkesin kendini gördüğü gönül dünyasının yansıması. Neyseniz onu görürsünüz ne eksik ne fazla. Can aynası, bunları gösterir size.

Kendinize çeki düzen verirsiniz aynayla. Dağınık davranışlarınızı düzeltirsiniz mesela. Ahlakınızı düzeltirsiniz. Gönlünüze neleri koymuş neleri taşıyorsunuz? Bunları görür ve düzeltirsiniz.

Cam aynasından çok can aynasına bakmak, görüntüden çok gönlü düzeltmek gerek. Bilinmeli ki can aynasında güzel olan cam aynasında da güzeldir. Hem can aynasında güzel olan cam aynasını neylesin?

Yazar miladi 1994 senesinin sonlarında fındığın ve oksijenin bol olduğu yerlerde, Of'ta doğdu. İlk okul yıllarında İstanbul'a geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Şu an Afyon Kocatepe Üniversi'nde uluslararası ticaret ve finansman okuyor. Yazar edebiyata merakı çocukluğundan beri vardı, üniversite yıllarında da bunu kağıda dökmeye başladı. Farklı bir isme sahip olduğu gibi farklı bir kişiliğiyle de yine farklı bir bakış açısıyla kaleme alıyor eserlerini.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.