Sıradaki içerik:

Gece Vardiyası – 4

e
sv

Bugünün Meyveleri

avatar

Yaser Yeşilyurt

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

(Okunma Süresi: 1 dakika)

Bir üzüm salkımı size çok şey anlatabilir şayet ona kulak verirseniz.

Salkımın üstteki dalı kalıncadır. O dal ayrılır ikiye üçe, bu kez biraz daha ince. Sonra o dallar biraz daha incelir ve meyveler salkımın en ince dalında yetişir.

Şöyle seslenir salkım size “meyve vermek için ince olmalı” der. “İncelmelisin, incelmelisin, incelmelisin ki meyve veresin” der.

Dal üstünde dal vardır. Yukarıya çıktıkça kalınlığı da kuvveti de artar dalın, ve bu kadar meyve o dalların vesilesiyle gelir.

Şöyle seslenir salkım size “meyveyi kendinden bilme” der.
“Nereden geldiğini bil” der belkide.

Bununla da bitmez salkımın dedikleri. Konuşur durur işiteni görünce. Deneyin göreceksiniz ne kadar da konuşkan olduklarını. Siz kulak verin sadece, ama kafanızda olanla değilde gönülde olanla kulak verin.

Süleyman peygamber as. ve daha nice peygamber hayvanlarla konuşmuş. Hem sadece hayvanlar değil İbrahim as.’ ın bıçakla konuştuğu gibi cansız olanlarla da öyle. Sadece peygamberler değil evliya-ı kiram da konuşmuşlar. Onların yolundan gidenlerde kulak verirlerse işitecekler. Çünkü esas kalın, kuvvetli dallar onlardır. Bugünün meyvesiyse bizim gibi ince dallarla zuhur edecektir. Selam ve dua ile.

Yazar miladi 1994 senesinin sonlarında fındığın ve oksijenin bol olduğu yerlerde, Of'ta doğdu. İlk okul yıllarında İstanbul'a geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Şu an Afyon Kocatepe Üniversi'nde uluslararası ticaret ve finansman okuyor. Yazar edebiyata merakı çocukluğundan beri vardı, üniversite yıllarında da bunu kağıda dökmeye başladı. Farklı bir isme sahip olduğu gibi farklı bir kişiliğiyle de yine farklı bir bakış açısıyla kaleme alıyor eserlerini.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.