Asiye Eroğlu'na Mektup

Bu mektubu Dilhâne yazarlarından Hamide Akkaya yine Dilhâne yazarlarından olan Asiye Eroğlu'na yazmıştır…

Merhaba Asiye,

Nasıl başlasam yazmaya, cümlelerimi nasıl sıralasam ve en son ne şekilde bitirsem mektubumu diye çok düşündüm. Hala düşünüyorum. Sanırım son noktayı koyana kadar da düşünmeye devam edeceğim. Çünkü sana edeceğim kelamlarım çok güzel olsun istiyorum Asiye. Güzel ve özel…

İstediğim güzelliğe ulaştırabilir miyim kelimelerimi bilmiyorum. Bildiğim bir şey var ama. Hayatıma değen her insanın özel olduğunu biliyorum. Öyle bakıyorum onlara. Karşılaştığım ve karşılaşacağım her insan için ettiğim dualarımın kabulü gibi görüyorum onları çünkü. Sen de onlardansın. Yüz yüze olmasa da henüz, aynı yolda karşılaştım seninle. Bu yolda, gıyaben dost bildiklerimden oldun sen de. Hatta gıyaben sohbet ettiklerimden, dualarda ve hoş temennilerde buluştuklarımdan…

Güzel olan önce kalpte başlar, sonra insanın her zerresine dağılır ve ömrünü güzelleştirir. Kalbimde güzel bir dostluğu başlatmak istiyorum. Her zerrede hissedip karşılıklı olarak ömrü güzelleştiren bir dostluğu…Ve bu şey sanırım başladı.

Allah, kalbini güzelliklerle donatıp ömrüne güzellikler nasip etsin kardeşim. Yolun, hep bahtiyarlığa ulaştırsın seni.

Ben hala düşünüyorum biliyor musun? Mektubumu bitirmeye yakın, senin için güzel niyazlarda bulunmak istiyor ve bunları düşünüyorum. Ama sanırım hepsi satırlarda yer almasa da olur. Bunların, kalbimde ve dilimde sürekli yer alacağını bilmeni istiyorum Asiye.

Nasipte, satırlarımda senin adının geçmesi varmış. Belki nasipte yüz yüze gelip kahve içmek de olur. Satırlarıma son verirken ‘dua niyetine’ diyeyim.

Kendine iyi bak Asiye… Sevgiyle… Güzelliklerle…
(0) Yorum
Yorum Yaz
İlginizi Çekebilir
1 Yıl Oldu..

Bu mektubu Dilhâne yazarlarından Hamide Akkaya yine Dilhâne yazarlarından olan Asiye Eroğlu'na yazmı...

Ali'ye Mektup

Bu mektubu Dilhâne yazarlarından Hamide Akkaya yine Dilhâne yazarlarından olan Asiye Eroğlu'na yazmı...

Aziz Cihat Muhterem Barış Bey...

Bu mektubu Dilhâne yazarlarından Hamide Akkaya yine Dilhâne yazarlarından olan Asiye Eroğlu'na yazmı...