Sıradaki içerik:

Gece Vardiyası – 3

e
sv

2020 Yılının En İyi Dijital Dergisi Dilhâne Seçildi

avatar

Dilhâne

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

(Okunma Süresi: 2 dakika)

Türkiye Dergiler Birliği’nin bu sene ilk düzenlenen yılın en iyi dergileri ödüllerinden birini de ‘Dijital Dergi’ kategorisinde Dilhâne aldı.

İşte Türkiye Dergiler Birliği tarafından yapılan açıklama;

Türkiye Dergiler Birliği, Dergi izleme Komisyonunca 2020 yılı başından itibaren izlenen ve analiz edilen dergiler arasında aşağıdaki kategorilerdeki dergiler I. Dergi Ödülleri kapsamında ödül almaya hak kazanmıştır.

36 Kategoride verilen ödüller, 2020 yılı başında Türkiye Dergiler Birliğince oluşturulan “Dergi İzleme Komisyonu” tarafından takip edilmiş ve izlenmiş dergilerin arasından seçici kurulca oluşturulmuştur.

Türkiye Dergiler Birliği Başkanı Fatih Bayhan, “Bu yıl ilk kez başlanan “Dergi Ödülleri” çalışmasıyla zaten zor koşullarda sürdürülen dergi çalışmalarına emek verenleri en azından manevi olarak motive etmek ve verilen emeği takdir etmektir, dedi. Dergi ödüllerinin bu yıldan itibaren her yıl yeni gelen yılın ilk ayının ilk haftası açıklanacağını da belirten Bayhan, “Dergi Ödüllerine layık görülen dergilere ödülleri salgın nedeniyle toplu programlarla ilgili yasağın kalkmasından sonra gerçekleştirilecek törende takdim edilecek. İnşallah dünya bu salgın günlerini maske-mesafe-hijyen kurallarına riayet ederek hızlıca atlatırız. Dergilerimizle bir araya geleceğimiz güzel günleri özlemle bekliyoruz, dedi.

2020 yılı Türdeb Dergi Ödül kategorileri ve önerilen dergiler :

Tasarım : Karabatak Dergisi
İçerik : Hece Dergisi
Editör : Haber Ajanda Dergisi
Gençlik : Genç Öncüler Dergisi
Kadın : Seyyide Dergisi
Çocuk : TRT Çocuk Dergisi
Polisiye: 221b Dergisi
Dergi Dostu Yazar : Mustafa Uçurum
Dergi Dostu Gazete : Milat Gazetesi
Dergi Dostu Haber Sitesi: Haber7.com
Dergi Dostu Portal : Dünya Bizim (dünyabizim.com)
Dergi Dostu Belediye : Esenler Belediyesi
Kamu Dergiciliği : Diyanet Dergisi
Sektörel Yayıncılık : Aktüel Arkeoloji Dergisi
Haber Dergiciliği : Gerçek Hayat
Sanat : Dergah Dergisi
Popüler Dergi : Lacivert Dergisi
Kültür : Edebiyat Ortamı
Edebiyat /Şiir : Yedi İklim Dergisi
Spor : Sokrates Spor Dergisi
Şehir : Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yayını – Düşünen Şehir
Akademik : Vakıflar Dergisi
Blog : Cevat Akkanat
Tarih : Derin Tarih
Sesli Dergi : Sesli Makalem
Seyahat/Gezi : Skylife – Türk Hava Yolları Yayını
Düşünce/Analiz : Türkiye Günlüğü
Dış Politika : Türk Diplomatic Dergisi
Dijital dergi : Dilhâne Dergisi
Mizah : Fikri Dergisi
Halk Kültürü : Halk Edebiyatı Dergisi
Yılın Gelecek Vaad Eden dergisi: Genç Yürekler
Yılın En İyi Çıkış Yapan Dergisi : Muhit Dergisi
Yılın Üzen Dergi Haberi : Keşkül Dergisi Son Sayısını Çıkardı.
Kapak Tasarım : İzdiham Dergisi
Bilim Dergisi : Bilim ve Teknik (TUBİTAK)
Dergi Arşivcisi : Selahattin Öztürk
Dil Kullanımı Özel Ödülü : Dil Edebiyat Dergisi
Dergi Özel Ödülü : OT Dergi

Bir insana erişmenin ve ruhuna dokunmanın en güzel yollarından biridir edebiyat. Kelimelerin birbiriyle olan aşkını anlatır ve bu anlatım sırasında insana dair olgularıyla bizlere dokunur. Dilhâne işte böylesine aziz bir uğraşın günümüzdeki temsilcisi olarak tüm topluma ulaşmayı amaçlayan bir edebiyat şiir ve fikir dergisidir.

Edebiyat sahip olduğu varlığın içerisinde bir fikre sahiptir. Bu fikirle kavurur cümleleri ve ortaya bir dünya mirası ortaya çıkarır. Varlık gösteren dışa vurum bazen bir düz yazı olur bazense bir şiir. Eğer fikir kendisi bir şiirde bulursa her kelimesinde adeta bir rengin onlarca tonuyla karşılaşır insan. Bu anlam zenginliği ise edebiyatı yeşertir, insanın özüne dokunmasını sağlar. Edebiyat, şiir ve fikirlerin insana sağladığı huzuru ve yüceliği fark eden birçok söz ve kalem ustası; ömürlerini bu alanda sarfetmişlerdir. Aynı manevi değeri arayan nice insanın varlığını hoşgörü ve güzellikle karşılayan Dilhâne dergisi bu arayışın karşılığı olarak yeni yazarlar için de bir platform görevi görmektedir.

Öyle ki söz edilen amacın sonucu olarak Dilhâne Dergisi, okuyucularından ve yazı yazarak bir uğraşı ortaya koymak isteyen herkesten yazılarını beklemektedir. Bu yazıları bünyesine katarak diğer insanlara ulaştırarak hem yazarın gelişimini desteklemektedir hem de yazara duygu ve düşüncelerini başka insanlara aktarma olanağı tanımaktadır. Eğer sizlerde yazılarınızı paylaşmak isterseniz ilgili bilgileri dilhane.net adresinde bulabilirsiniz.

Bir fikrin hamurunu edebiyat ve şiir ile yoğururken, toplumdan yazılar alarak bu uğraşa değer katmanın bir başka boyutu daha bulunmaktadır. Hiçbir bir karşılık beklemeksizin edebiyat şiir ve fikre duyulan saygıdan dolayı tüm bu uğraşları yine toplumla paylaşmak. Bu sebeple Dilhâne dergisi insanlara ulaşabilmek için aylık yayınlarını, yapılan söyleşileri, yazıları ve daha birçok yazılı ve görsel ürünü dilhane.net adresinde hiçbir maddi karşılık olmaksızın insanlarla paylaşmaktadır.

Bir yandan değişen dünyaya ayak uyduran bir yandan da sahip olduğu öze günden güne değer katmayı hedefleyen Edebiyat şiir ve fikir dergisi olarak farklı konularda ve çeşitli türdeki ele alımlarıyla edebiyat dünyasında emin adımlarla ilerlemeyi sürdüren Dilhâne dergisi, siz edebiyat aşıklarını da pür heyecanla beklemektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.