Yazar Kadrosu

XZyN1lyN_400x400
Ahmet Hamdi Köksal

1993 yılında İstanbul’da dünyaya geldim. Eğitim hayatıma açık öğretimden hâla devam etmekteyim. 15 yaşındayken şiir yazma merakı ile edebiyat dünyasına giriş yaptım. Kitap okumayı, gezmeyi, fotoğraf çekmeyi, şiir ve türkü dinlemeyi çok severim. Dilhane.net genel yayın yönetmenliği ve editörlüğü yapmaktayım.

4aicciid_400x400
Haşim Can ETİ

1999 Konya doğumluyum. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisiyim. Türk sanat müziğinden ve şiir okumaktan hoşlanırım..

2Eb9K3D5_400x400
Muammer YAĞIZ

Gümüşhane doğumluyum. Uzun yıllardır Almanya’da ikâmet etmekteyim. Yazmayı, okumayı, söylemeyi seven birisi olarak yazmaya ilk önce şarkı, türkü ve ilahi sözleri ile başladım. 2004 yılından beri Avrupa da tasavvuf müziği icra eden ‘Grup Hacegân’ bünyesinde solist olarak hizmet vermekteyim

WhatsApp Image 2017-12-31 at 22.42.00
Kerem RAHMETULLAH

19 Kasım 1996’da Bursa’da doğdum. Canlı müzik (gitarist) ve tiyatro oyunculuğu yapıyorum. Ağrı’da jandarma özel harekat olarak vatani görevimi icra ediyorum. Bilişim teknolojileri/web Tasarım mezunuyum. Eğitim durumuma açık ögretimden devam etmekteyim. Edebiyat hayatına girdiğimi sanmıyorum. Sadece okur yaşar bir kişiliğe sahibim.

i41Qt5qp
Mahmud ÜSKÜBİ

28 kasım 1991 doğumlu… 4 sene medrese tahsili görüp, el’an ilitam 3. sınıfta devam etmekte… İlahiyat, tasavvuf, felsefe, tarih ve edebiyat konularında derin okumalar yapmakta… Acizane makaleler ve şiirler yazmakta… Allah dostları’nın turabının tozu olmaya talip… Ölmeden evvel ölmenin sırrını arayıp duran bir seyyah… Men arefe nefsehu fekad arefe Rabbehu kelamının müştakı bir yolcu…

VwtgcTkc_400x400
Muhammed Ali MÜFTÜZADE

Muhammed Ali Müftüzade. Aslen Muğla/Marmarisliyim fakat 8 yıldır Almanya’da ikamet ediyorum. Osnabrück Üniversitesi İslâm İlahiyatında Yüksek Lisans yapıyorum. 26 yaşında sayılırım. Almanya Risale-i Nur Araştırmaları Merkezi (ZRNF) kurucu üyelerinden.

uDZsPj4k_400x400
Uğur Serdar ATMACA

Uğur serdar atmaca. 1977 çorum doğumluyum. Kamu yönetimi mezunuyum. Kısa hikâye denemeleri ve şiir yazıyorum. Emsey hastanesinde çalışmaktayım. Diğer bir işte müzehhip ve hüsnü hat icazet talebesiyim.

WhatsApp Image 2018-01-31 at 19.10.57
Fatih ÜRKMEZ

1993'te Sakarya'da doğup, büyümüştür. Malatya'da başladığı üniversite serüveninin ilk senesini, hayatında bir milât saymıştır. Gönlünden taşanları kağıt ile kavuşturmaya başlaması bu zamandan mütevellittir. Dünya kervanında eczacıdır.

WhatsApp Image 2018-01-31 at 20.32.57
İbrahim Hakkı Kaymak

1998 yılında Nevşehir'de doğdum. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimimi Nevşehir'e bağlı Kaymaklı kasabasında tamamladım. 2016 yılında Ahi Evran Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği bölümünü kazandım ve 2.sınıf öğrencisi olarak eğitimime devam etmekteyim. Şiirin insanları ruhsal olarak doyurmada bir araç olarak kullanılmasından yanayım ve bu sebeple insanların kulaklarına değil ruhlarına hitap etmeye çalışıyorum. Bu dünyaya bir iz bırakmak ve hatırlanmak adına naçizane yazıyorum.

WhatsApp Image 2018-01-31 at 22.43.51
Ömer Faruk Erdoğan

1984 Denizli doğumluyum. Evli ve iki evlat sahibiyim. Halen Denizli'de Türkçe öğretmenliği yapmaktayım. Yazmayı, okumayı, anlamayı anlatmayı, ve öğretmeyi utku beller; asıl ikbali de Allah'tan (c.c.) beklerim.

WhatsApp Image 2018-02-02 at 10.45.09
Yaser Yeşilyurt

Yazar miladi 1994 senesinin sonlarında fındığın ve oksijenin bol olduğu yerlerde, Of’ta doğdu. İlk okul yıllarında İstanbul’a geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Şu an Afyon Kocatepe Üniversi’ nde uluslararası ticaret ve finansman okuyor. Yazar edebiyata merağı çocukluğundan beri vardı, üniversite yıllarında da bunu kağıda dökmeye başladı. Farklı bir isme sahip olduğu gibi farklı bir kişiliğiyle de farklı bir bakış açısıyla kaleme alıyor eserlerini. Yazar Dilhâne ve Od-un Dergisi’nde yazıyor.

WhatsApp Image 2018-02-18 at 10.38.58
Cihad Güner

İstanbul doğumlu, doğduğunda fakir göçerken de fakir olacak bir meczup. Çeyrek asırdır dünya arenasında olan birisiyim. Bir ikindi vakti tatlı esen bir rüzgar beni edebiyata sevk etti. Zarif insanların yolunda olmaya çalışan bir bilinmez. Adı Cihad olup adının hakkını veremeyen bir divane.

WhatsApp Image 2018-02-18 at 21.51.56
Durmuş Ali Ertaş

1993 yılında Uşak’ta doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini aynı yerde tamamladı. 2013 yılında girdiği Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nden 2017 yılında mezun oldu. Eğitim felsefeleri , Osmanlı Devleti’ndeki eğitim kurumları ve kişileri hakkında araştırmalar yapmakta ve projeler hazırlamaktadır. Divan Edebiyatı ve mezar taşları üzerine meşgaledir.

yVbjEpM2_400x400
Leyl-i MERCAN

1995 Konya doğumluyum. 3 yıl Konya 2 yıl da İstanbul da medrese eğitimi gördüm. Ardından müderrisliğe başladım ve halen de aynı mukaddes hizmete devam etmekteyim. Kalem ve kitaplarla aramda adı henüz tanımlanmamıș bir derinlik olduğunu düşünüyorum. Son olarakta uzun yıllardır yazdığım şiirlerin bir kitap olmasını umut ederek bekliyorum…

A7Cvqe-w_400x400
Betül KAYALI

1994 Zonguldak doğumluyum. Memleketim Karabük-Yenice. Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunuyum. Bu dünyaya ait olmadığımızı düşünerek geçen ömrüm, okuyarak yazarak bu dünyada rahat nefes alıyor.

g--JoNh7_400x400
Mâhlikâ

Tevellüdü 1997 İstanbûl’undadır. 2015’de liseyi bitirdi, aynı yıl Mimar Sinan Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyâtı bölümüne girdi halen üçüncü sınıfa devam etmektedir. Türkçe öğretmenin teşvikiyle küçük yaşlarda nesir yazmaya başladı, lisede Edebiyat hocası vasıtasıyla Divân şiiriyle tanıştı, ondan kelli gözü başka güzel göremedi. O günden beri pek az okuru olan gazeller yazmakta, Dilhâne adlı internet sitesinde nesirleri yayınlanmakta.

jWKa-AYQ_400x400
Âişe CESUR

1990. Doğum yerim ve memleketim Yozgat. Türk Dili ve Edebiyatı Lisans eğitimim devam etmekte. Edebiyata ve şiir okumaya, elimden geldiğince yazmaya merakım, ilkokuldan beri devam edegelen bir sevgi. İncinse de incitmemeyi usûl edinmiş acizane bir kul.

rabiaselvasanli
Rabia Selvanur Şanlı

Çok da uzak olmayan bir vakitte Sakarya 'da doğmuşum. Aslen Kırklareliliyim. Yazmayı ve okumayı seviyorum, öğrenimime lisede hâlâ devam etmekteyim. Ardımda kendimi bulduğum yazılar bırakmak ümidiyle buradayım. Edebiyata merakım hep vardı, ancak kendimi geçen sene bir dostum sayesinde keşfettim.

amineyamac
Amine Yamaç

Ben Emine Yamaç 21 yaşındayım. Muhammed Emin Yıldırım hocamın ricası üzerine ismimi iki yıldır Amine olarak kullanıyorum. Sivaslıyım. Gebze'de yaşıyorum. Kocaeli üniversitesinde Çalışma Ekonomisi okuyorum. Birkaç vakıfta liseli kardeslerimize yönelik faaliyetlerler yürütüyorum. Yazı yazmaya üç yıl önce kitapta gördüm " çok okumak bir yazarlık alametidir" cümlesi ile başladım. Birkaç dergi ve sitede yazılarım yayımlandı. Bir blog hesabim var düzenli olarak fikir yazıları yazıyorum. Kalemiyle bu dünyaya iz bırakmak isteyenlerden birisi de benim.

nevrenuraktan
Nevre Nur Aktan

1995 yılında Erzurum'da doğdum. Koca gönüllerini minik bedenlerine sığdırmaya çalışan okul öncesi çocuklarıyla geçireceğim bir ömrün başlamasına sadece bir dönem kaldı, bu süre de Kocaeli Üniversitesinde gireceğim birkaç vize ve finalle sona erecek. 12 yaşındayken öğretmenlerimin isteği üzerine bir ders saati içinde sınıfta karaladığım şiirle dereceye girince başladı her şey. Aile teşvikiyle başlayıp ağır ağır ilerleyen süreç, bir zaman sonra vazgeçilmezim oldu artık, unutulmaz olsun istediğim her şeye kâğıt ve kalemimi de ortak ediyorum uzun bir süredir.

images
Gülay Süda

1980 Eskişehir doğumluyum. Ailevi sebeplerden dolayı 19 yaşıma kadar ilkokul mezunu olarak geçirdikten sonra içimdeki okuma azminin baskısıyla ortaokul ve liseyi açıktan bitirip okumayı düşündüğüm tek bölüm olan Uludağ Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdim. Rabbim bu güzel bölümün üzerine bir de öğretmenlik nasip etti. Dört yıldır lise edebiyat öğretmenliği yapmaktayım. Okumak ve yazmak hep hayat amacım oldu.Hayatın meşgalesi yazdıklarımı yayımlamayı hep geciktirdiyse de yazmayı bıraktırmadı. Anlatmak için hala kelimelere ihtiyacım var. Gün gelir kelimeler olmaksızın da anlatabilirsem ne mutlu bana.

tumblr_static_tumblr_static_d4r42rgghw8cco8cww8ok04kw_640
Aysun Şimşek

''Adım Ruknettin, tanışıyor olmalıyız Bir çay ocağında ya da bir merdiven başında" 1993 yılının eylülünde annemle babamın ikinci ve son çocuğu olarak bakmışım ilk önce dünyaya Samsun'dan. Egitim hayatının her daim içerisindeyim. Pdr mezunuyum. Futbola bayılır, cocuk edebiyatı okumayı severim. Anlık seyahatler en keyif aldığım şeylerdendir. Tüm eğitim kademelerinde şair olarak anılırdım. Son olarak "Derdini söyleme sen derdindeki ah'a bile Çün söylemez ehli dil derdini Allah'a bile" ve "Verirler ben acizim, kudret senin dedikçe Verenin şanı büyük sen ıste istedikçe" ömrü şu iki beyit arasına sıkışıp kalmış naçizane bir kulum.