Yazılar

Yanında Değil Gönlünde Taşımak

Bazı şeyler hatta çoğu şeyler olduğu yerde güzeldir. Olduğu yerde hayat bulur kendi olur. Çiçek büyüdüğü toprakta güzeldir. Ağaç özgür olduğu yerde, ormanında ağaçtır, orada bulurlar hayatı ve yaşam kaynaklarını. Toprak isterse kurak bir toprak olsun orada bulmuştur yaşama kaynağını, orada serpilip güzelleşmişlerdir.

Çiçeği çok sevdik diye koparmayalım ayırmayalım can bulduğu yerden sırf sen sevdin diye ayırırsan ordan çok geçmeden boynu bükük solgun hatta hayatı terk etmiş bulursun.

Oysaki sen sadece sevmiş yanında olsun istemiştin. Sırf biz seviyoruz diye sevdiğimizin illa yanımızda yanıbaşımızda göz önünde istemeyelim, olduğumuz yerden çok uzakta olsakta gönlümüzde yer verelim dualarımız da yer verelim uzaktan zarar vermeden sevelim bırakalım hayat buldukları mutlu oldukları yerde kalsınlar…

Yazar Hakkında

Âise Cesur

Yorum Yaz

Yorum Yazmak İçin Buraya Tıklayın

En Çok Okunan Yazılar

Eylül Sayımız Yayımlandı

Herald

Dilhâne'nin 9. sayısı yayımlandı. Bu sayıda Genel Yayın Yönetmenimiz Ahmet Hamdi Köksal ile söyleşi yaptık. Eylül sayımız ile aramıza katılan Bertan Rona, "O'nun Kokusunu İzledim" isimli yazısı ile okurlarımızı selamladı. Fatih Duman ise "Ben Zamanı Hesap Edemiyorum" başlıklı yazısı ile Dilhâne okurlarına Merhaba dedi..

Hemen Oku!