Dua

1

Nerden başlayacağını ne diyeceğini bilememek… Dağınık bir kütüphane misali içimdeki kelimeler… Nerede hangi kitap var ya da hangi raf hangi bölüme ait ? İşte tam da öyle birşey… Şu an bu cümle hangi yüklem ile bitmeli ya da buraya hangi kelime gelmeli ? Oysa amaçsız değildir değil mi bazı şeyler ? Başıboş değiliz. Bir amaç bir niyet uğruna varız. Yazı yazmayı, kelime dizmeyi unuttuğumuz gibi unuttuk mu bazı şeyleri ? Neden varolduğumuzu, ne için dünya denilen zindana düştüğümüzü… Düşündükçe iki kaşımın üzerinde bir ağrı… Biz senin için gelmiştik Rabbim. Sana kulluk etmek için…
Senin yazdığın gibi Kur’an’ı Kerim’de, “Yaratılmışların en şereflisi” olmak için. Gaflet sardıkça içimizi hakikati unutur olduk.
Gaflet deryasında yüzerken hakikat perdesini kapatıp asıl gelecek olan o günü beklemez olduk. Savruluyoruz şu an Rabbim bir yaprak misali.
Sis bulutları inmiş zihnimize, kalbimize göremiyoruz. Şeytanın düşürüp nefsimizin tekme attığı şu kuyudan çıkmak zor. Bir bebeğin ilk adımı attığı kadar tedirgin, ilk defa ses duyan sağır bir insanın duyduğu seste ürktüğü kadar ürkek bedenimiz. Sen kainatı bizim hizmetimiz için yaratırken biz ona köle olduk. Ama sen bildirmezsen bilemeyiz değil mi Rabbim ? Göremeyiz göstermezsen. O yüzden ayların sultanı olan bu ayda bilmediklerinizi bildir, görmediklerimizi göster, duymadıklarımızı duyur bizlere…
Bizlere Efendimizin (s.a.v) ahlakını, Hz. Eyyüb’ün (as.) sabrını, Hz. İsmail’in (as.) teslimiyetini Hz. Süleyman’ın (as.) gayretini Hz. Ebubekir’in (ra.) sadakatini Hz. Ali’nin (ra.) ilmini ver Allah’ım. Bizleri bize bırakma Rabbim. Sevdiklerini sevdir bizlere, bizleri de onlara sevdir.

Büşra Kara

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz