Cam Aynası Can Aynası - Dilhâne
Yazılar

Cam Aynası Can Aynası

Aynanın karşısında kendinize bakarsınız. Nasılsanız öyle görünürsünüz. Güzelse güzel çirkinse çirkin. Uzunsa uzun. Neyseniz onu görürsünüz ne eksik ne fazla. Cam aynası, bunları gösterir size.

Kendinize çeki düzen verirsiniz aynayla. Dağınık saçınızı düzeltirsiniz mesela. Üzerinizdeki kıyafeti düzeltirsiniz. Üstünüzde taşıdıklarınız uyumlu mu? Bunları görür ve düzeltirsiniz.

Bir de can aynası var tabi. Camdan önemli bir can aynası. Can aynasında gönül görünür. Güzelse güzel çirkinse çirkin. İçinde, herkesin kendini gördüğü gönül dünyasının yansıması. Neyseniz onu görürsünüz ne eksik ne fazla. Can aynası, bunları gösterir size.

Kendinize çeki düzen verirsiniz aynayla. Dağınık davranışlarınızı düzeltirsiniz mesela. Ahlakınızı düzeltirsiniz. Gönlünüze neleri koymuş neleri taşıyorsunuz? Bunları görür ve düzeltirsiniz.

Cam aynasından çok can aynasına bakmak, görüntüden çok gönlü düzeltmek gerek. Bilinmeli ki can aynasında güzel olan cam aynasında da güzeldir. Hem can aynasında güzel olan cam aynasını neylesin?

Yazar Hakkında

Yaser Yeşilyurt

Yorum Yaz

Yorum Yazmak İçin Buraya Tıklayın

En Çok Okunan Yazılar

Ağustos Sayımız Yayımlandı

Herald

Aylık edebiyat, şiir ve fikir dergisi Dilhâne'nin 8. sayısı yayımlandı. Bu ay 'Çocuk' teması ile karşınızdayız. Bahadır Yenişehirlioğlu ve Fatih Duman ile yaptığımız keyifli söyleşiyi mutlaka okumalısınız..

Hemen Oku!